Натяжні стелі вважаються універсальним способом оформлення перекриття, й підходять як для житлових, так і для громадських та комерційних приміщень. Чимало власників помешкань замислюються, чи доречна натяжна стеля на кухні. Відповідь – так, якщо стіни не крихкі, у нормальному стані, або на них можна було закріпити профіль з натягненим полотном. За допомогою натяжних стель на кухні вдасться:
- Уникнути тривалої перерви у можливості користування кухнею. Ремонт не займе стільки часу, як у випадку з фарбуванням чи кріпленням гіпсокартону. Як правило, натяжна конструкція готова в той же день, коли її встановлення було почато.
- Під стельовим покриттям можна розмістити звукоізоляцію й теплоізоляцію, що покращить комфорт проживання.
- Приховати труби та інші непривабливі елементи комунікацій. Таким чином, інтер’єр матиме більш зібраний та акуратний вигляд.
- Розділити приміщення на умовні зони. Використавши різні кольори та фактури, рівні у багатоярусних конструкціях, вийде створити організований простір без фізичних перегородок. Зокрема, це актуально для кухонь у квартирах-студіях.
- Облаштувати красиве та функціональне освітлення. Різне за кольором та інтенсивністю підсвічування робочої та обідньої частин зробить приготування страв та супутні справи зручнішими, а сімейні зустрічі за столом – приємнішими.
Виготовляються натяжні системи з полівінілхлоридної плівки чи спеціальної тканини з поліестеру. Якісні полотна обох видів надійні, міцні та довговічні. На кухні мікроклімат має свої особливості, тому матеріал підбирається з огляду на них.
Які натяжні стелі обрати: плівкові чи тканинні?
Попри численні спільні характеристики, між матеріалами виготовлення покриттів є кілька розбіжностей:
- Метод монтажу. Плівкові полотна потребують нагрівання тепловою гарматою, тканина – ні.
- Водонепроникність. ПВХ-плівка утримає навіть 100 л рідини при затопленні зверху, не втрачаючи початкових властивостей. Текстиль має пористу структуру, й пропускає воду. А після затоплення покриття доводиться замінювати
- Ступінь еластичності. Тканина не здатна розтягуватися, тоді як плівка ПВХ через її еластичність дає змогу створювати складні форми – куполи, арки й т.д.
- Особливості догляду. Плівкові полотна можна мити так часто, як це потрібно, в тому числі й з застосуванням мийних засобів (крім абразивних). Аналоги з текстилю піддаються тільки сухому чищенню, мийні засоби допускається використовувати тільки при сильних забрудненнях.
Також є різниця у дизайнерському потенціалі. З плівки може бути оформлена матова, сатинова чи глянцева стеля, з текстилю – матове покриття чи з незначним перламутровим блиском. Спектр відтінків у ПВХ сягає 200, тканинні полотна менш різноманітні у тонах, проте їх можна перефарбовувати.
З урахуванням згаданих характеристик, найбільш практичним варіантом будуть плівкові полотна. Вони дають змогу втілювати найрізноманітніші ідеї дизайну, захищають від затоплень, а підтримка чистоти не викликає труднощів. Текстильні стелі вимагатимуть зусиль для чищення – й це основний мінус, адже пар, бризки води та жиру – специфіка умов кухні. Тому тканиною можна оздобити ділянку стелі над обідньою зоною, а плівкою – ту частину, де готується їжа.