Главная > Все новости > Активисты района > Як вибрати оптичний приціл

Як вибрати оптичний приціл

Кожен мисливець після п’яти років володіння першою гладкоствольною зброєю стикається з вибором придбання нарізного карабіна. Поряд із таким рішенням варто найчастіше і як вибрати оптичний приціл, такий як коліматор. Хоча приціл купується потім і повторно і може ще й неодноразово. Але щоразу рішення пов’язане зі складністю вибору з різних причин.
Перша причина – який вибрати приціл: коліматорний, оптичний, нічний? Та й ще потрібно щоб був надійний, хороший, щоб і перед знайомими не соромно було… Коли приймається рішення для придбання оптичного прицілу виникає багато питань щодо його характеристик та різноманітних технічних властивостей.

коліматор

Типи оптичних прицілів за ступенем збільшення

  1. Приціли для загінного полювання мають збільшення від 1 – 4, 1,5 – 6, 1,6 – 8 крат, діаметр об’єктива від 20 до 32 мм., невеликі габарити та вага
  2. Універсальні приціли для стрільби від 100 до 400 метрів (середні дистанції) мають збільшення від 2 – 7 до 4 – 12 кратів та діаметр об’єктива від 32 але не більше 50 мм. Це приціли для стрілянини на середні дистанції. З ними можна полювати і при ходовому полюванні, і в горах, і в загоні. Вони мають різноманітний вибір прицільних сіток.
  3. Приціли з більшим збільшенням та великим діаметром об’єктиву вважаються прицілами для гірського полювання, для стрільби на далекі дистанції. Такі приціли відрізняються підвищеною кратністю збільшенням від 10 до 50 і більше кратів, при цьому діаметр об’єктиву у них як щеплення від 50 мм, а в основному від 56 мм. Розміри і вага «гірських» прицілів значно більші за своїх «менших побратимів» і виглядають вони потужнішими. Такі приціли застосовуються спортсменами для полювання в горах. Ці приціли в залежності від виробника можуть мати різний діапазон кратностей, крім того в них найчастіше застосовується тонка і важлива функція – відбудова від паралаксу та в залежності від комплектації можливість застосування компенсаторів падіння кулі – «балістичні турелі». У кожного приціла свої завдання та призначення. Загонні приціли не підійдуть для високоточної стрілянини на далекі дистанції і навпаки. Правильний вибір прицілу – це запорука успішного полювання, отримання задоволення від видобутку вдалого трофея.

Типи оптичних прицілів за призначенням

  1. Спортивні. Спортивні приціли часто мають барабанчики відкритого типу для внесення поправок під час стрілянини. При цьому можуть мати невеликий крок коригування (клацання) менше 1⁄4 МОА (7 мм на 100 м), далі 1/8 МОА (3,45 мм на 100 м) і менше. Спортивні більше служать для снайпінгу, для “високоточників” – так називають професіоналів з точної стрільби на далекі відстані, вони мають, як правило, відбудову від паралаксу і складні градуйовані “тисячні” балістичні прицільні сітки, з вітровими поправками, як наприклад для “Вармі” . Градуювання буває Mil або MOA. Різниця полягає лише в одиницях виміру кутових хвилин і скільки міліметрів на 100 метрах від одного ризику до іншого.
  2. Армійські. Армійські приціли теж мають відкриті барабанчики і відрізняються від спортивних з підвищеною надійністю виготовлення, особливим видом далекомірної сітки. Грань між армійськими та спортивними не чітка і часто складно розділити приціли на спортивні та армійські. Тактичний приціл створений для військових, для спецпідрозділів, які застосовують приціли суворих умов, з гвинтівками з великою віддачею, крім того вони щільно використовуються в армії, спецназі, поліції та спец структурах.
  3. Мисливські. У мисливських прицілів, як правило, барабанчики закриті, щоб не збивати налаштування поправок при ходьбі лісом, або «зачепивши» за гілки випадково не збити налаштування.