Главная > Все новости > Полезная информация > Як правильно обрати чавунну піч-камін для вашого дому?

Як правильно обрати чавунну піч-камін для вашого дому?

обрати чавунну піч-камін

Чимало власників будинків за містом чи у приватному секторі мріють про камін у помешканні. Його наявність дозволяє зробити вечори зими та холодного міжсезоння більш затишними, наповнити дім теплом у всіх сенсах. Спорудження печі або каміна з цегли − тривалий та кропіткий процес, можливий далеко не в усіх приміщеннях. Тому чавунні печі каміни на дровах стають відмінною альтернативою. Це сучасне та функціональне обладнання, що відзначається компактними габаритами, надає якісний обігрів та прикрашає собою інтер’єр. При цьому монтаж не є складним, та займає небагато часу – достатньо правильно оформити місце розташування згідно з нормами пожежної безпеки та приєднати конструкцію до димоходу.

Які можливості для опалення мають чавунні печі-каміни?

Часта причина, чому вирішують купити чавунну піч − організація опалення будинку або дачі, де немає газу або можливі перебої з його постачанням, нестабільна електромережа. Якщо несподівано відключать електрику через несприятливі погодні умови або пошкодиться газовий трубопровід, це не вплине на температуру в домі. Для підтримки вогню потрібно запастися дровами та періодично підкидати їх у камін.

Прилади можуть працювати за конвекційним принципом, з накопиченням та віддачею тепла від стінок, чи приєднуватися до водяної системи обігріву. У першому випадку пристрій захоплює холодне повітря у нижній частині приміщення, а видає гарячий повітряний потік на рівні стелі. Виробники можуть додатково вбудовувати вентилятори в обладнання. Це забезпечує примусовий забір повітря та його виведення.

У зразках з тепловою акумуляцією нагріваються стінки, поки згоряє паливо, й після погашення вогню ще кілька годин від стінок надходить тепло у простір.

Моделі з водяним контуром коштують дорожче, оскільки вони складніші за конструкцією. Розігріта вода подається резервуар на радіатори, також за допомогою пічки з водяним контуром можна налагодити гаряче водопостачання в оселі.

Які переваги використання таких конструкцій?

Плюсів чимало:

  1. Високий ККД у межах 80-85%, що можна порівняти з газовими установками.
  2. Цілковито автономна робота, оскільки прилади не вимагають підключення до електрики чи газу.
  3. Великий вибір – різноманітність модельного ряду за характеристиками та способами розміщення.
  4. Стильний дизайн, завдяки якому піч на дровах слугує не лише опалювальним устаткуванням, а й прекрасним декором приміщення.

Проте слід зважати, що у пічках передбачене ручне управління. В паливну камеру потрібно закладати тільки добре просушені дрова, так що їх заготівлю та зберігання необхідно продумати, аби палива завжди було вдосталь. Як заміна дровам можуть застосовуватися деревні брикети.

Де можна розташувати чавунне пічне та камінне обладнання в оселі?

обрати чавунну піч-камін

Вибір місця визначається розмірами, геометрією та плануванням приміщення. В асортименті виробників можна знайти такі пристрої: кутові, пристінні або підлогові.

  • Прилади першого виду розміщують у кутку, який нерідко пустує. Це можливість встановити обладнання, використовуючи раціонально квадратні метри. Однак кутове розташування іноді незручне при закладці дров та обслуговуванні конструкції.
  • Пристінні печі-каміни можна ставити практично в будь-якій ділянці будинку, де вистачає вільного місця. Це можуть бути як більш габаритні моделі, так і вертикальні зразки, які займають небагато простору.
  • Підлогові екземпляри найчастіше володіють компактними розмірами, оснащені ніжками чи невеликою платформою. Топка, як правило, знаходиться невисоко, близько до підлоги, завдяки чому забезпечується рівномірне нагрівання холодного повітря, що збирається внизу, на рівні підлоги.

Таким чином чавунні печі-каміни на дровах є відмінною альтернативою традиційним камінам, забезпечуючи ефективний обігрів та стильний дизайн. Вони не потребують газу чи електрики, працюють автономно, мають високий ККД та простий монтаж. Можуть використовуватися для конвекційного обігріву або підключатися до водяної системи опалення.