03.08.2021
Ми часто пишемо про те, як вести себе в різних складних ситуаціях, пов’язаних з законом, – наприклад, якщо до вас стукають поліцейські, вас затримують або садять в СІЗО. Багато що в таких ситуаціях залежить від того, чи вдасться вам знайти хорошого адвоката. Рекомендуємо компанію https://juresprudency.com.ua/ – тут Ви точно отримаєте кваліфіковану юридичну допомогу
Потрібно наймати «свого адвоката»? Як у фільмах?
Дивлячись кого називати своїм адвокатом. Якщо вам регулярно потрібно юридичний захист, безумовно, має сенс укласти з адвокатом довгострокове угоду і регулярно оплачувати його послуги. Але зазвичай люди починають шукати захисника вже після того, як за ними «прийшли». Найкраще, якщо ви заздалегідь знайдете надійного професіонала і будете знати, до кого звернутися в разі потреби.
Де шукати надійного адвоката? В інтернеті?
Можна і в інтернеті – на першу ж вимогу на вас випаде безліч реклами. Сліпо довіряти рекламі в пошуках адвоката ризиковано.
Може запитати у знайомих?
Можна запитати у знайомого, але тільки якщо ви йому повністю довіряєте – його сумлінності, знань і досвіду. Приятель може порадити вам свого адвоката, але не врахувати при цьому, наприклад, що вам потрібен фахівець у кримінальних справах, а не зі шлюборозлучних процесів.
Так де ж шукати підходящого адвоката?
Простий і надійний спосіб – зв’язатися з будь-якої з правозахисних організацій. Наприклад, москвичам зручно буде звернутися в «Русь сидить», «Простягни руку» або «Громадський вердикт», петербуржцям – в «Громадський контроль». Такі організації тісно співпрацюють з адвокатами різної спрямованості і допоможуть вам зорієнтуватися в пошуку. «Русь сидить» прямо пише: «Ми не можемо представляти ваші інтереси в судах і правоохоронних органах, але ми можемо допомогти вам зв’язатися з професіоналами як в області юриспруденції, так і в області засобів масової інформації».
У кожного адвоката є своя спеціалізація?
Так, але так само як і будь-який лікар повинен бути здатний надати нехай первинну, але кваліфіковану медичну допомогу, так і адвокат – юридичну.
За мною прийшли, а адвоката немає. Що робити?
Найголовніше – не піддаватися на провокації і не зробити вчинки, «які в подальшому можуть бути використані проти вас». Прочитайте пам’ятки «Команди 29» ( «Якщо за вами прийшли», «Як спілкуватися з силовиками», «Що робити під час обшуку») або будь-які інші практичні поради, які допоможуть вам без втрат протриматися до зустрічі з адвокатом. Пошуками адвоката в такому випадку повинні потурбуватися ваші рідні та близькі. І зробити це їм треба якнайшвидше.
Як зрозуміти, що адвокат – хороший?
Є одна властивість, яке характерно для всіх без винятку хороших адвокатів, – це вміння говорити простою і зрозумілою мовою. Якщо адвокат здатний пояснити вам юридичні хитросплетіння справи так, щоб все стало ясно, він зможе так само спілкуватися і з суддею, і з опонентом в суді. Якщо ви розумієте свого адвоката – це вже добре.