Кредитування під заставу цінних паперів – особливий вид кредитування, що має нюанси юридичного оформлення. Адже заставою за даним кредитом стають саме цінні папери.
Що може стати предметом застави?
Банк, намагаючись мінімізувати свої ризики з повернення кредиту, намагається встановлювати жорсткі вимоги щодо забезпечення. В якості такого забезпечення можуть виступати документи, що мають певну цінність:
- Різні заставні та сертифікати депозитного формату;
- Акції та векселі;
- Облігації та коносаменти.
Практика показує, що найчастіше позики надаються під облігації, векселі та акції. Така позиція банків визначається нестабільністю фінансового ринку, а також відсутністю адекватної практики в сфері кредитування на підставі інших цінних документів. – говорять на сайті Моя Готівочка.
Не всі цінні папери приймаються сучасними банками в якості застави за кредитами. При розгляді запиту вивчаються такі фактори з цінних паперів:
- Платоспроможність і рівень фінансових доходів емітента;
- Всілякі ризики (фондові і величина ДИСКОНТУ);
- Положення розглянутих паперів на біржі.
Враховується і характеристика самого позичальника, ринкова вартість його власності (тобто, аналізується фінансовий стан позичальника).
Де можна отримати такий кредит?
Отримати грошові кошти під заставу цінних документів можна:
- У кредитних спільнотах;
- У банках;
- У фондових компаніях.
Всі перераховані структури здійснюють розгляд звернення протягом декількох днів (1-3). Це викликано тим, що виникає необхідність оцінки та перевірки наданого заставного об’єкта.
Надаються наступні умови з видачі кредиту з урахуванням застави у вигляді цінних паперів:
- Ставка відсотків від 11 до 17% на рік;
- Термін кредитування від одного місяця до трьох років.
Обов’язковою умовою вважається укладення спеціалізованого договору, а також передача цінних паперів банківської організації на зберігання протягом часу виплати кредиту.
До індивідуальних підприємців та фізичних осіб можуть додатково пред’являтися такі вимоги:
- Порука засновника або ж адміністрації компанії;
- Наявність за розрахунковими рахунками достатньої кількості обороту (підтверджується спеціалізованою випискою з банку).
Існує також онкольний кредит, який представляє відновлювану кредитну лінію. Кошти по кредиту знаходяться на спеціалізованому рахунку, а позичальник у зручний для себе час може використовувати дані кошти (в рамках наданого ліміту). Є також можливість на даному рахунку розміщувати капітал оборотного типу. Процентна ставка буде розраховуватися виключно на ту суму, якою користується позичальник (не на весь кредитний ліміт). Особливістю даного продукту можна вважати повну відсутність строгих термінів. Повернути кошти потрібно буде протягом 5-7 днів з того моменту, як банк пред’явить свої вимоги.
Важливо! Якщо кредит оформляється під заставу цінних паперів, то в даній ситуації папери в обов’язковому випадку передаються банку на зберігання до моменту погашення кредиту.
Використовуючи таку програму кредитування, позичальник не втрачає право власності на цінні папери і продовжує отримувати кошти у вигляді дивідендів.
Що пропонують МФО?
Терміново позику на карту без відмови також надають мікрофінансові організації під заставу акцій, але обов’язково великих компаній. Процентна ставка в таких організаціях становить 61-327%. Тобто, умови оформлення більш прості, терміни мінімальні, але ставка відсотків трохи вище, ніж в банках.
Джерело: https://postroy-sam.info/