Главная > Все новости > Полезная информация > Як оформлюється декларація виробника на продукти харчування

Як оформлюється декларація виробника на продукти харчування

Як оформлюється декларація виробника на продукти харчування

Декларація про відповідність продукції оформлюється для різних категорій товару, починаючи від засобів індивідуального захисту і закінчуючи дитячими іграшками чи побутовою хімією. Окремо також варто зазначити, що документ який підтверджує безпеку та відповідність товару усім необхідним нормам та вимогам, стосується також і продуктів харчування. Декларація про відповідність продукції видається після її ретельної перевірки для введення в обіг та подальшу реалізацію харчових продуктів та їхніх складових.

Ми спробуємо ретельно розглянути, як відбувається оформлення документу та для чого потрібна декларація відповідності на товар?

Як здійснюється оформлення декларації виробника на харчові продукти 

Згідно чинних норм законодавства України, продукти харчування, а також окремі складники: ароматизатори, харчові добавки мають перед виходом на ринок пройти відповідні перевірки та отримати документ підтвердження якості та безпеки. Декларація виробника на продукти харчування – це офіційна юридична документація, яка містить базову інформацію про сам товар, а також результати його перевірки. І призначена для продукції, яку споживає людина.

Документ містить базову інформацію про товар, а саме:

  • назву та адресу виробника;
  • серійний номер продукції;
  • маркування та інші методи ідентифікації конкретного товару;
  • інформація про установу, яка перевірила якість продукції;
  • зазначення регламенту, згідно якого відбувалася перевірка товару;
  • підпис фахівця, який здійснює оформлення декларації.

Отримання документу неможливе без попереднього проходження зразку матеріалу лабораторних досліджень. Склад харчових продуктів та добавок ретельно перевіряється у лабораторіях на відповідність нормам та стандартам безпеки, санітарним вимогам тощо. Досліджуються всі мікробіологічні показники, після чого результат лабораторної перевірки заноситься у відповідний протокол.

Навіщо потрібна допомога для оформлення декларації виробника 

Оформити декларацію виробника харчових продуктів самостійно виробник або постачальник не можуть. Для цього потрібні фахові спеціалісти, які допоможуть правильно підготувати документи, а також проведуть безпосередньо аналіз та перевірку товару. Звертаючись до фахівців, ви можете:

  • отримати перелік документів, які необхідно буде підготувати для того, аби підтвердити безпеку продукції;
  • дізнатися актуальні вимоги до конкретної категорії товару, а також перелік випробувань, які будуть здійснюватися перед оформленням декларації.

Також сертифіковані спеціалісти допомагають скласти технічний файл, обирають необхідне маркування для товару тощо. Декларація виробника харчових продуктів повинна бути оформлена до того, як товар вийде на ринок, згідно актуальних норм та чинного законодавства.