Главная > Все новости > Полезная информация > Як обрати найкращі курси підготовки до ДПА?

Як обрати найкращі курси підготовки до ДПА?

підготовка до ДПА

Державна підсумкова атестація – важливий іспит, під час якого оцінюються знання рівня початкової та середньої школи. Й 9 клас стає етапом активної підготовки, оскільки бали ДПА впливають на середній бал та можливість отримати золоту або срібну медаль. Школярі та їх батьки вже перед початком навчального року задумуються, як підготуватися до ДПА, щоб результати були високими. Без спеціальної підготовки в актуальних реаліях складно обійтися – і причин цьому достатньо:

  • Обмеженість часу вчителя. На вивчення тем виділяється певна кількість годин, і встигнути глибоко пройти всі теми нерідко не вдається. Тому перевага віддається тим, які на думку вчителя, є пріоритетними, потребують більше уваги.
  • У середньому у класі навчається близько 20 осіб, а то й більше. Без володіння спеціальними техніками знайти персональний підхід до кожного учня практично неможливо. Оскільки клас рухається разом, хтось помітно «переганяє» інших у вивченні матеріалу, а хтось відстає. Єдиного темпу досягти складно: так чи інакше комусь доведеться розбирати тему самостійно. Індивідуально відпрацьовувати теми, що викликають складнощі, з кожним учнем готові далеко не всі вчителі.
  • Критерії ДПА зазвичай майже не враховуються. Вчителю треба встигати йти за програмою і робити багато інших супутніх справ, а спеціально спрямовувати учнів на підготовку до атестації просто нема можливості.

Звичайно, деякі школярі, попри всі ці обставини, завдяки своїм здібностям та самодисципліні самостійно вивчають матеріал, який потребує опрацювання, використовуючи підручники, посібники та матеріали з інтернету. Та більшість підлітків потребують допомоги у засвоєнні знань, щоб отримати хороший старт для майбутнього. На відміну від школи, на курсах учні вчаться у групах за рівнем знань. А навчальна програма спрямована на якісне оновлення та поглиблення знань, вмінь та навичок, які знадобляться на атестації.

Кому варто відвідувати підготовчі курси ДПА?

Перш за все, записатися на курси доцільно тим, хто потребує повторення та суттєвого поглиблення знань з тих чи інших предметів. Деяким підліткам краще вдаються точні науки, ніж гуманітарні, або ж навпаки. Виникає необхідність покращити знання з предметів, вивчення яких викликало труднощі впродовж шкільного навчання.

Кому варто відвідувати підготовчі курси ДПА?

Також курси допоможуть, якщо школяр з певних причин пропустив багато матеріалу з різних дисциплін, наприклад, через часті захворювання, чи коли акцент робився на позашкільній діяльності, й підліток був націлений на участь у спортивних змаганнях, творчих конкурсах й т.д., а не засвоєння всього обсягу навчальної програми.

Результати ДПА враховуються при визначенні претендентів на золоту та срібну медалі. Щоб бути впевненим у своїх знаннях, варто пройти додаткову підготовку, адже хоча імовірний «медаліст» й проявляв відмінні результати за підсумками кожного року, деякі теми можуть просто забутися. Особливо, коли з моменту їх вивчення до перевірки знань на атестації минуло вже кілька років, деякі дати історичних подій, факти біографій письменників і математичні формули можуть просто забутися. Дуже прикро, коли через такі ситуації втрачаються шанси отримати атестат з відзнакою. З курсами ж будуть виявлені всі прогалини й пройдено матеріал, який потрібен для успішного складання державної підсумкової атестації.