Главная > Все новости > Виставка рухомого складу історичних локомотивів та вагонів: зимовий погляд

Виставка рухомого складу історичних локомотивів та вагонів: зимовий погляд

Виставка-музей рухомого складу історичних локомотивів та вагонів розташована на станції Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці просто неба. Відкрита в 2011 році.
В експозиції – паровози, тепловози, електровози, залізничні вагони, інші види рухомого складу і колійного обладнання. Наприклад, автодрезина монтажна, ручна дрезина РД, вагон-цистерна для перевезення нафтопродуктів, хопер (цементовоз), критий вагон для перевезення продовольчих товарів, колійна прибиральна машина тощо.

Основу експозиції складає «ретропоїзд» сформований до 140-річчя Південно-Західної залізниці.

Тут можна побачити локомотиви (паровози, тепловоз, електровоз), а також історичні вагони-салони. Серед них – вагон-салон, побудований у 1910 році в Угорщині за спеціальним замовленням для російського прем’єр-міністра Петра Столипіна. В цьому вагоні він востаннє приїхав до Києва у 1911 році, де був убитий есером Д. Богровим. А також вагони-салони для перевезення державних і партійних діячів СРСР, першиїх осіб ЦК КПУ.

Потрапити до Київської виставки рухомого складу історичних локомотивів і вагонів можна з пішохідної галереї — переходу між Центральним і Південним вокзалами станції Київ-Пасажирський. Спуск до виставки — на 14-й колії.

Час роботи з 8.00 до 20.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.

Вхід для дорослої людини коштує 25 грн., для дитини старше шести років 15 грн., фотозйомка 10 грн. Послуги екскурсовода — 100 грн./год. Доступ відкритий у вагони і кабіни всіх локомотивів.