Главная > Все новости > Анонсы > Виконання передвиборчих програм і програм уряду можна буде відстежувати онлайн на PolitKarma

Виконання передвиборчих програм і програм уряду можна буде відстежувати онлайн на PolitKarma

Аналітичний портал «Слово і діло» запустив новий проект politkarma.com для відстеження виконання програм президентів, політичних партій, урядів і мерів. Вже сьогодні можна перевірити, на скільки відсотків той чи інший політик (партія, уряд) виконали свою програму, і дізнатися подробиці передвиборчої програми.

«Концепція проекту дуже проста. Не виконуючи програму, яка, по суті, є закріпленими на папері обіцянками, політик, на наш погляд, псує свою карму, а виконуючи дедалі більше пунктів – додає в свою карму плюсики. Покращувати електоральну пам’ять складно, але можливо: ми обрали для цього шлях інфотейнменту,» – розповіла керівник проекту Катерина Пітєніна.

Програма Петра Порошенка і програма Володимира Зеленського, програми урядів Гройсмана, Гончарука і навіть незатверджена програма Шмигаля, програми всіх партій VIII і IX скликання, а також програми мерів облцентрів (Кличко, Філатова, Садового, Труханова та інших) – вже є на politkarma.com , і відсоток їх виконання вже підраховано.

Так, наприклад, аналітики стверджують, що п’ятий президент Петро Порошенко виконав свою президентську програму на 53%, а президент Володимир Зеленський впорався поки лише з 10% обіцянок зі своєї програми.

Програму діяльності уряду Дениса Шмигаля народні депутати відхилили, швидше за все, щоб не давати прем’єру імунітет на рік. Незважаючи на це, Шмигаль заявив, що його Кабінет міністрів все одно буде працювати за запропонованою програмою. Поки з цієї програми виконано 2% обіцянок, однак і сам документ великий, і уряд працює не так довго – з березня.

Кабінет міністрів Олексія Гончарука проіснував всього з 29 серпня по 4 березня, трохи більше півроку. Природно, що нормально виконати свою програму міністри не встигли – зроблено тільки 11% від запланованого.

Один з найбільш «живучих» Кабмінів в історії незалежної України – Кабмін Володимира Гройсмана, який працював більше трьох років. За цей час міністри змогли виконати 62% програми діяльності. Непоганий показник, але міг бути і вищим.

За п’ять років тільки один мер зміг виконати програму на 100% – Олександр Сенкевич з Миколаєва, але його програма містила лише 4 конкретних обіцянки. Мери, в яких передвиборчих обіцянок більше, реалізували максимум близько 80% програми. Наприклад, це мер Тернополя Сергій Надал, мер Дніпра Борис Філатов, мер Сум Олександр Лисенко.

Між тим, передвиборчу програму 2015 року мали далеко не всі мери. Обратися без неї змогли мер Харкова Геннадій Кернес, мер Полтави Олександр Мамай, мер Ужгорода Богдан Андріїв, мер Запоріжжя Володимир Буряк та мер Херсона Володимир Миколаєнко.

Довідка:

Проект Politkarma створений аналітиками «Слово і діло» для відстеження рівня виконання програм президентів, політичних партій, урядів і мерів. Знаходите потрібне прізвище – і перед вами програма діяльності з позначками “виконано”/”не виконано”. Кожна виконана програмна теза автоматично підвищує загальний рівень виконання програми, який відображено у відсотках. Разом з Polіtkarma прийшла електоральна пам’ять. Погодьтеся, тільки політики з чистою кармою мають претендувати на повторне обрання.