Найчастіше до вибору блендера підходять легковажно: купують перший блендер з симпатичним дизайном або не звертають увагу на потужність пристрою, адже від характеристик блендера залежить дуже багато, особливо якщо це блендер від Bosch. Невдалий прилад від інших виробників може просто не впоратися з деякими продуктами чи продемонструвати незадовільну якість.
Як вибрати блендер для дому? Давайте розберемося
Приступаючи до підготовки цього огляду, ми ще раз глянули на технічні характеристики різних блендерів і дійшли висновку, що статтю про вибір блендера необхідно розділити на дві частини: про занурювальні блендери та стаціонарні. Аж надто великі відмінності між цими схожими за функціональністю приладами. І тим більше було б некоректно порівнювати їх між собою: вони спочатку перебувають у різних «вагових категоріях».
Сьогодні ми поговоримо про занурювальні блендери, а про стаціонарні мова піде у наступній статті.
Отже, занурювальний блендер. У чому його відмінність від стаціонарного? З якими завданнями він справляється краще, а з якими гіршим? Відповідь криється в технічних характеристиках та конструкції пристрою.
Потужність блендера та швидкість обертання двигуна
Занурювальний блендер майже завжди матиме потужність менше, ніж у стаціонарного. Як наслідок — менша продуктивність та менша кількість обертів двигуна. Супутні плюси – компактність та мобільність.
Що стосується безпосередньо подрібнення продуктів стаціонарний блендер майже завжди впорається краще заглибного. Однак це не означає, що занурювальний блендер зовсім не потрібен: для багатьох завдань не потрібна ні велика потужність, ні підвищена кількість обертів двигуна. А це означає, що занурювального блендера цілком вистачить для приготування страв, не особливо вимогливих до потужності та швидкості обертання. Сюди відносяться такі кулінарні завдання, як
- подрібнення м’яких овочів та фруктів,
- приготування стандартних коктейлів та соусів,
- збивання яєць,
- подрібнення компонентів для крем-супів тощо.
Більше того: завдяки різноманітним насадкам та аксесуарам занурювальний блендер може виявитися більш функціональним, ніж стаціонарний. Навіть незважаючи на меншу потужність!
Однак думати, що для занурювального блендера потужність зовсім не важлива, було б помилкою. Незважаючи на те, що цей тип приладів, як правило, використовується для не надто трудомістких робіт, чим більша його потужність, тим легше він впорається з поставленим завданням. Так, наприклад, малопотужний занурювальний блендер може погано впоратися з великим обсягом супу (його доведеться подрібнювати на кілька підходів, розлив у дрібніші ємності). Не кажучи вже про подрібнення твердих (овочі) або в’язких (м’ясо) продуктів: тут нестача потужності буде помітна неозброєним оком. Тому не забуватимемо, що чим більше буде потужність нашого занурювального блендера і чим вища кількість обертів двигуна — тим краще (загалом і в цілому) він впорається зі своїми завданнями.