Главная > Все новости > Анонсы > В умовах карантину люди похилого віку потребують особливого піклування

В умовах карантину люди похилого віку потребують особливого піклування

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург наолошує, що в умовах карантину необхідно тимчасово змінити звичайні правила спілкування зі старшими родичам та близькими людьми похилого віку.

Вона зазначила, що тоді, як у звичайному житті просто необхідно приділяти якомога більше уваги особистому спілкуванню з рідними, у наявній епідемічній ситуації найкраще, що можна для них зробити, – максимально обмежити контакти.

«За даними останніх висновків міжнародних експертів ВООЗ групи з найвищим ризиком тяжкого перебігу коронавірусної інфекції та летальних наслідків – це люди, старші за 60 років з хронічними захворюваннями на кшталт гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, серцево-судинними захворюваннями. Що це означає? Що будь-хто з молодих людей може хворіти, навіть ледь це помічаючи, але «принести» вірус мамі, дідусеві, яких він вже не пожалкує», – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона закликала киян спілкуватися з рідними, використовуючи різні сучасні способи зв’язку, переконувати їх не виходити з дому, бути впевненими, що вони мають номер телефону свого сімейного лікаря, щодня цікавитися про стан їхнього здоров’я. А продукти та інші речі першої необхідності доставляти їм до дверей, використовуючи при цьому захисну маску.

«Комусь такі жорсткі заходи можуть здаватися зайвою пересторогою, але я наполегливо прошу дотримуватися їх», – зазначила директор Департаменту.

Крым того, вона закликала киян згадати про одиноких сусідів і попіклуватися так само й про них.

«Це буде прекрасним, людяним вчинком, а до того ж, вашим особистим внеском у мінімізацію появи на вулицях міста людей, з високими шансами захворіти та в подальшому розповсюджувати інфекцію», – наголосила Валентина Гінзбург.

Нагадаємо, станом на вечір 17 березня в Україні зафіксовано вже 14 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. З-поміж них — два летальних випадки.

Джерело