Главная > Все новости > Солом’янський район – один із рекордсменів щодо оренди в Києві

Солом’янський район – один із рекордсменів щодо оренди в Києві

Кількість об’єктів комунальної власності у Києві нині складає понад 16 тисяч. Ефективно керувати цим активом, який здатен суттєво наповнювати скарбницю міста, – одне з головних завдань столичної влади. Адже загальні надходження від оренди склали за минулий рік майже 430 млн грн, що на 30% перевищує показники попереднього року.

Як розповів “Вечірньому Києву” заступник голови КМДА Володимир Слончак, на сьогодні можна відзначити декілька районів, які мають в своєму управлінні найбільшу кількість об’єктів комунальної власності.

– Можна сказати, що саме ці райони є найбільш активними у наповненні бюджету, оскільки мають найбільший “банк” комунального майна, – відзначив він.

За словами Володимира Слончака, рекордсменами оренди є Дарницький та Солом’янський райони. Кожен з них має у своєму розпорядженні майже по 90 тис. кв. м орендних площ.

Трохи відстають від них Дніпровський район, що має 88-89 тис. кв. м приміщень та Шевченківський, – який опікується майном площею 84 тис. кв. м.

– Наразі частка вільних об’єктів складає усього лише 10,2 % – це дуже гарний показник, – підкреслив заступник голови КМДА, – це означає, що комунальне майно користується попитом.

За його словами, орендарів цікавить майно як у центральних районах міста, так і поблизу станцій метрополітену чи транспортних розв’язок.

– Найбільшим попитом користуються приміщення під магазини та аптеки – бо саме такі об‘єкти населення потребує кожного дня, – розповів Володимир Слончак.

– Об’єкти поділяються на класи, в залежності від місця їх розташування. Приміщення першого класу розташовані в центральній частині міста, у прохідних місцях – підземних переходах, або, приміром, у лікувальних закладах.

В залежності від класу вар’юється ціна та вид використання об’єкта. Можлива, приміром, почасова оренда, якщо об’єкт розташований у медичному закладі тощо.

Щодо цінової політики КМДА, Володимир Слончак підкреслив, що найдешевша орендна плата у місті сьогодні становить символічну 1 гривню на рік. Це пільгова ставка для певних організацій – таких як Товариства Червоного Хреста чи реабілітаційні центри.

Натомість, вартість найдорожчих об’єктів складає 4,3 тис. грн за кв. м. Загалом – це приміщення комерційного призначення, які користуються підвищеним попитом, такі, приміром, як аптеки.

– Підкреслю, що це майно різних класів, і знаходиться воно у різному стані. За ним доводиться постійно наглядати, оскільки на цьому ринку в міста існує багато конкурентів, – нагадав Володимир Слончак.

Однак, часто саме комунальний власник може запропонувати орендарям кращі умови.

– По-перше, ми маємо трохи більший вибір. Також наші об’єкти мають трохи меншу ціну, оскільки вартість визначається відповідними експертами, а на ринку її встановлює зацікавлений власник.

– Загалом, наше головне завдання – змусити власність працювати на громаду, – наголосив заступник голови КМДА.

vechirniykiev.com.ua/