З відчутним зниженням температурних показників значно погіршується статистика трагічних випадків на пожежах у побуті. Про це інформує сайт РДА Солом’янського району.
В першу чергу завдяки тому, що самі ж громадяни нехтують елементарними правилами безпеки: використовують несправні обігрівачі, не слідкують за перевантаженням електромереж, справністю пічного опалення та відсутністю контролю під час використання газових плит.
Так за поточний період 2017 року в Солом’янському районі м. Києва виникло 504 пожеж, на яких загинуло 6 людей та 10 отримали травми.
Комісією з питань ТЕБ та НС Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації за 2017 рік проведено 8 засідань, на яких підіймалося питання ліквідації наслідків пожеж у житловому будинку за адресою: вул. Вузівська, 4, вибух побутового газу по вул. Донецька, 35, попередження створення стихійних сміттєзвалищ та їх спалювання, контроль забезпечення пожежної безпеки під час експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури.
Солом’янське районне управління ГУ ДСНС України у м. Києві закликає мешканців району дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті!
Зокрема:
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
- не паліть у ліжку;
- подбайте про стан опалення в помешканні та не використовуйте старі чи несправні обігрівачі;
- перевірте стан вашої газової плити;
- не сушіть білизну над газовими плитами, або іншими нагрівальними приладами з відкритим вогнем;
- уникайте створенню стихійних сміттєзвалищ;
- при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. Пам’ятайте, що загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.