Главная > Все новости > Активисты района > “Петицію підтримати не можна ігнорувати” – чи повернуть трамвай на Вокзальну площу?

“Петицію підтримати не можна ігнорувати” – чи повернуть трамвай на Вокзальну площу?

До мерії звернулися з ініціативою повернути трамвай на Вокзальну площу, зробивши там зручний та доступний транспортно-пересадочний вузол.
Відповідна петиція зареєстрована на сайті Київської міської ради – https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=8659.

Київський Центральний залізничний вокзал, окрім того що є воротами в місто для безлічі гостей столиці, є також фактично великим транспортно-пересадочним вузлом. Але, на жаль, протягом багатьох років територія вокзалу перебуває у занепаді: неконтрольована торгівля, проблеми з парковками та неорганізованість систем транспортної інфраструктури створюють дискомфорт для жителів міста та пасажирів громадського транспорту, а також псують враження від Києва як столиці України та комфортного і сучасного міста. 

Оскільки територією Вокзальної площі щодня користуються десятки тисяч людей, умови транспортної доступності мають бути якісно покращені. Зокрема, серед інших, і в питанні доступу до зупинок трамваю.

Зараз доступність кінцевої зупинки трамваю дуже погана. Пасажири змушені долати сходи і значну відстань (500 метрів) незручним переходом, який заповнений стихійною торгівлею, тісний та у зношеному стані.. Для людей з багажем та маломобільних груп населення, та й в принципі для всіх пасажирів, цей шлях від кінцевої зупинки до вокзалу є досить важким. Крім того, з естетичної точки зору цей перехід, як і зупинка старовокзальна, виглядає жахливо для непідготволеного гостя столиці України.

Пропонуємо створити на базі Київського Центрального вокзалу сучасний та зручний транспортно-пересадочний вузол, зокрема передбачити перенесення кінцевої зупинки трамваїв з брудної діри на вул Старовокзальній до Вокзальної площі. 

Пропонуємо розглянути можливість проведення архітектурного конкурсу та громадського обговорення проекту реконструкції території перед вокзалом з урахуванням необхідності створення сучасного та доступного транспортно-пересадочного вузла за загальносвітовими стандартами та з урахуванням світового досвід
у”.

Нагадаємо, щоб петиція була розглянута Київрадою, вона повинна набрати 10 000 голосів за 90 днів.