На пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про Громадський бюджет міста Києва. Таким чином затверджені параметри ГБ на 2021 рік.
Отож, подання проектів стартує 17 лютого і триватиме до 11 березня. Після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування проходитиме з 8 травня до 7 червня. А вже наприкінці червня будуть визначені проекти-переможці. Одна людина, як і раніше, зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій.
Ключові зміни в ГБ-5:
- тепер лідеру Команди можна буде подавати не більше 5 проектів, що вирішує проблему «серійних» ініціатив, коли один автор подає більше ста проектів;
- збільшується кількість великобюджетних ідей-переможців, запроваджуючи категорії «великі» та «малі». Якщо кошторис ГБ-2021 становить 170 мільйонів гривень, то 40% суми йде саме на «великі» проекти. Вартість таких ініціатив – від 1 до 3 мільйонів гривень. «Малих» проектів – від 100 до 999 тисяч гривень;
- з 2021 року для залучення киян до розвитку різних сфер життя міста запроваджується правило голосування: одна особа має 10 голосів та може проголосувати за один проект в кожній з 10 тематик: дороги, транспорт; екологія; ЖКГ; здоров’я; інформаційні технології; культура, туризм; молодь, спорт; освіта, громадянське суспільство; соціальний захист, інклюзія; експериментальні (інноваційні, міжтематичні)».
- для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.
Загалом, за чотири роки влада спільно з командами успішно реалізували 503 проекти, а також продовжує реалізовувати 18 проектів минулих років, з реалізацією яких склалися труднощі. Частина з цих проектів перебувають на завершальній стадії. Також мають статус «На реалізації» 13 проектів, які потребують рішення Київради про передачу майна.