Главная > Все новости > Анонсы > Мистецтво, а не реклама: шукаймо картини українських художниць

Мистецтво, а не реклама: шукаймо картини українських художниць

Рух HeForShe у партнерстві з Національним художнім музеєм (NAMU) створили публічну виставку картин відомих українських художниць. Репродукції картин на носіях зовнішньої реклами розмістили по центру Києва. Побачити їх можна до кінця березня.

– Ми помітили, що на першому поверсі музею, де представлені роботи до ХХ століття, немає жодної роботи жінки. З реклами ми запитуємо «Чи знаєш ти українських художниць?», і це ще один спосіб зробити жінок у мистецтві помітними. Ми хотіли створити так звану публічну галерею для всіх тих містян, хто ніяк не дійде до NAMU. Усі ці картини (і набагато більше) є у фонді музею, тож так ми хочемо стимулювати людей прийти туди, – говорить координаторка HeForShe Ольга Дячук.

У березні в NAMU також буде доступний аудіогід, який спеціально для деяких картин першого поверху записали сучасні українські художниці. Це роздуми авторок про жінку як натурницю, про жінку як об’єкт та рефлексії на роботи чоловіків-художників.

– На першому ж поверсі представлено переважно мистецтво XV-XIX століття. І тут жінок, на жаль, не виявилося. Адже, насправді, і в історії тих часів їх дійсно було дуже-дуже мало. Це стало цікавим спостереженням і приводом для діалогу про те, як взагалі була вписана жінка в історію мистецтва. Переважно, вона була вписана буквально, оскільки часто була натурницею, або просто героїнею для сюжету чоловіки-художника, – говорить Катерина Тейлор. – Це не стандартний аудіо-гід, і тут художниці розповідають не про історію роботи і біографії художника, але дивляться крізь контекст сьогоднішнього дня на мистецтво, яке існувало за часів зовсім інших соціальних цінностей і свобод.

Учасницями проекту стали Алевтина Кахідзе, Анна Звягінцева, Маша Куликовська, Анна Надуда і Дар’я Кольцова. Біля творів є  QR-коди, перейшовши за якими ви зможете дізнатися що ж думають сучасниці про мистецтво минулого.​

HeForShe – це глобальний рух солідарності в підтримку гендерної рівності, заснований «ООН-Жінки» у 2014 році. Рух підтримали, зокрема, принц Гарі, Форест Вітакер, Том Хіддлстон, Джозеф Гордон-Левітт, Девід Бекхем, Джастін Трюдо.

vechirniykiev.com.ua/