Наявність електроенергії є головною умовою для комфортного життя та здійснення підприємницької діяльності, але в сучасних умовах не завжди є можливість електрозабезпечення через централізовані мережі. Генератори є універсальним рішенням у таких випадках, але потрібно не помилитися під час пошуку оптимальної моделі, адже асортимент дуже великий. Дизельні, газові, бензинові моделі пропонують безліч магазинів, і щоб обрати найкращий товар, потрібно орієнтуватися в різновидах та параметрах пошуку.
Підготовка до пошуку: обираємо найкращий вид пристрою
Різноманіття представлених в продажу товарів дозволяє обрати модель, яка влаштовує за вартістю, робочими характеристиками та особливостями використання. А бажання не залежати від аварійних відключень та будь-де мати джерело живлення для обладнання, стимулює багатьох українців купити генератор під відповідні потреби. Наприклад, придбати генератор портативного типу варто бізнесменам, адже вони надають можливість забезпечувати електроенергією різні об’єкти. А ось стаціонарні як найкраще підходять для довготривалого живлення однієї будівлі.
Залежно від споживаного палива розрізняють наступні види генераторів: бензинові, дизельні, газові. Бензинові відрізняються невеликою вагою, помірною потужністю та компактністю, мінімальним рівнем шуму та простотою обслуговування, але не підходять для тривалої роботи та можуть видавати нестабільну напругу. Дизельні більш економічні та здатні довго працювати, але не підходять для експлуатації в сильний мороз та працюють досить голосно – зазвичай такі генератори в інтернет-магазині замовляють в якості резервного джерела живлення. Газові, в свою чергу, потребують дуже відповідального ставлення до контролю безпеки. Вони працюють на мережевому чи справленому газі, є також універсальні моделі.
Найважливіші критерії відбору
Підбираючи бензинові, газові модифікації чи дизельні електростанції, потрібно зважати в першу чергу на їх потужність. Сучасні стаціонарні та портативні електрогенератори можуть виробляти від 3 кВт до 48 кВт або більше, і вам потрібно бути впевненими в тому, що енергії вистачить за забезпечення роботи усіх приладів.
Найпростіший спосіб визначити потрібну потужність – підсумувати витрати електроенергії на усе електрообладнання в домі або на підприємстві. Окрім цього, потрібно зважати на наступні параметри:
- максимальну потужність змінного струму, яка може коливатися від 3 кВт до 8 кВт;
- тип двигуна – є моделі з різною кількістю циліндрів, потужністю та системою охолодження;
- номінальну потужність змінного струму, яка варіюється від 2 кВт до 30 кВт;
- об’єм – переважно в продажу представлена продукція місткістю від 208 см3 до 997 см3;
- максимальну вихідну потужність, що може досягати 33 кВт;
- кількість фаз – одна або три;
- систему запуску, що буває електричною, ручною або комбінованою;
- ємність паливного баку;
- вагу та габарити;
- конструктивні особливості;
- тривалість безперервної роботи.
Окремої уваги заслуговує виробник, адже від нього залежить якість пристрою та витрати покупця. MAXION входить до переліку популярних в Україні брендів, пропонуючи замовникам надійні та довговічні генератори для домашнього та професійного використання.