В історію столиці ця людина увійшла як батько «Київського Парижа». Під його керівництвом було забудовано територію колишньої садиби професора Мерінга. Завдяки Георгію Шлейферу та групі талановитих архітекторів у Києві з’явилися будівлі, що мають воістину паризький шик.
Новаторський погляд на архітектуру
Ідейним натхненником «Київського Парижа» прийнято вважати архітектора Георгія Шлейфера. За його активної участі у Києві розпочалася знаменита «будівельна лихоманка» кінця ХІХ – початку ХХ століть.
Небувалий будівельний бум збагатив архітектурний вигляд нашого міста будинками у стилі модерн, а також в стилі неоренесансу, неоготики та необарокко.
Перший київський проєкт
Закінчивши Першу київську гімназію, Георгій вступив до Інституту цивільних інженерів. У рік його успішного закінчення молодий архітектор отримує право на будівництво київської біржі. З першим професійним завданням він справився чудово, заробивши відмінну репутацію. Таким самим талановитим архітектором того часу був катеринославець Красносельский, що став для Дніпра таким самим визначним, як Шлейфер – для Києва.
А невдовзі 28-річний Шлейфер стає голосним Київської міської думи. Відтепер усе своє життя він присвячує питанням розвитку та забудови Києва.
Передісторія садиби доктора Мерінга
Смерть доктора Мерінга у 1887 році практично збіглася з початком будівельної лихоманки у Києві. Заповзятливі спадкоємці вирішили продати садибу під забудову.
Розташування в самому центрі міста, справді, було комерційно привабливим. Прибуткові будинки, побудовані тут, обіцяли велику вигоду. Долю садиби Мерінга було вирішено.
З архітектурного погляду ця частина Києва – справді видатна. У створенні майбутнього «Київського Парижа» взяли участь Георгій Шлейфер, Едуард Брадтман, Владислав Городецький, Мартін Клуг та ін.
Першою вулицею, прокладеною через територію садиби, стала Миколаївська (сучасна вулиця Городецького). Крім неї тут також з’явилися вулиці: Ольгинська, Мерінгівська (сучасн. Заньковецької) та Нова (сучасн. Станіславського). Проект трасування розробив особисто Георгій Шлейфер.
Які саме будівлі було збудовано у цей час – читайте на “Мій Київ”. Ви дізнаєтесь нові подробиці про готель «Контіненталь», «Гіппо-палас» та хто створив Будинок з хімерами.