Главная > Все новости > Анонсы > Київ готовий до прибирання околиць міста від звалищ та проведення толок

Київ готовий до прибирання околиць міста від звалищ та проведення толок

Незабаром у столиці розпочнеться марафон з прибирання сміття. Стартують весняні толоки з прибирання стихійних сміттєзвалищ, берегів водойм, лісопарків міста.

Він стартує у березні. Почнуться заходи з благоустрою, ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Перш за все – це локації у приватному секторі на межах Києва,  – поінформував заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Прибирання проведемо силами комунальників, а також організуємо толоки. В цьому році хоч і снігу не було, а накопичилося багато непотребу, в основному – великогабаритного. Місто знову приготувало ресурси для прибирання. Адже містяни щоразу створюють для себе проблеми через безвідповідальне ставлення до довкілля. Наряду з прибиранням, знову повертаємося до питання збільшення штрафів за порушення благоустрою. Будемо максимально лобіювати його у Верховній Раді, аби, нарешті, посилили відповідальність, а також збільшили штрафи за скидання сміття у невстановлених місцях. Якщо цього не зроблять, будемо без кінця прибирати стихійні звалища.

Петро Пантелеєв наголосив, що вважає перевізників, які викидають непотріб на околицях міста, злочинцями.

-Місто намагається боротися з ними тими способами, що доступні за законом: встановлюємо шлагбауми, надовби, й відеокамери в тих місцях, де були помічені скидання сміття. Проводяться спільні з поліцією рейди, а виловлені перевізники караються. Хоча штраф у 1800 гривень – це замало. Водій самоскиду не повезе в лісосмугу незаконний вантаж. Якщо йому світитиме штраф у 40 -50 тисяч гривень, – сказа він. 

В центрі й в усіх районах Києва для підтримання чистоти й привчання жителів до роздільного збору сміття нещодавно додатково встановили 250 контейнерів- дзвіночків для збору пет-пляшок, скла й паперу. В цілому, протягом другого півріччя 2019 року контейнерний парк оновлено на 2954 контейнери, що складає близько 20 % від загальної кількості. Продовжується заміна та встановлення контейнерів для твердих побутових відходів. 

Ми нині встановили в центрі міста вже три види «дзвіночків»: для скла, пластикових пляшок і синього кольору – для паперу. Кияни, які готові сортувати непотріб у себе у дворі, можуть замовити контейнери для різних видів сміття у КП «Київкомунсервіс» безоплатно, – сказав Петро Пантелеєв.

Нажаль, навіть в центрі міста, новенькі «дзвіночки» не довго простояли чистими. На них швидко з’явилися каракулі від  «живописців»-нікчем, в них почали кидати всіляке сміття без розбору. 

КП “Київкомунсервіс” регулярно проводить просвітницьку діяльність в школах, ВНЗ та всіх організаціях які до них офіційно звертаються. Адже просвіта – пріоритетний фактор запобігання утворенню відходів, адекватного з ними поводження. Зокрема надається роз’яснення щодо шкоди пластику, а особливо при його використанні, про шкоду одноразових кришечок для кави, пластикових контейнерів PS6 з супермаркетів та пластикових трубочок PP, що вологі серветки – теж пластик та багато іншого.

“Київкомунсервіс” створив ролик для роз’ясненя, як поводитися з побутовими відходами

Джерело