Главная > Все новости > Інвестора «Укрбуду» позбавляють квартири: у нього «загубився» внесок

Інвестора «Укрбуду» позбавляють квартири: у нього «загубився» внесок

Поки невідомо, чи є ще такі випадки анулювання свідоцтв, які гарантують інвесторам отримання квартири

Компанія «Житло-Капітал», яка є управителем недобудованого «Укрбудом» ЖК Genesis, почала відкликати сертифікати інвесторів, що свідчать про оплату майбутньої квартири. Про це повідомляють Наші Гроші.

У листі компанія повідомляє одного з інвесторів про те, що від нього не надходили кошти. Тож видане у 2018 році свідоцтво про інвестицію в будівництво анулювали та визнали таким, що не дає право на отримання квартири у власність.

У цьому випадку йдеться про однокімнатну квартиру площею 36 квадратних метрів. Інвестор заплатив за неї 816 тисяч гривень. Житловий комплекс будують за адресою провулок Індустріальний, 2, що на Караваєвих Дачах.

У листі від інвестора вимагають надати документи про сплату до шостого лютого, інакше квартиру буде відкріплено.

Фрагмент листа до інвестора, Наші Гроші

Поки невідомо, чи є ще такі випадки анулювання свідоцтв про участь у фонді будівництва об’єктів «Укрбуду».

За даними джерел Наших Грошей, люди платили за майбутні квартири у ЖК Genesis здебільшого готівкою, бо така форма оплати передбачала знижку для покупців. При цьому готівка надходила не у фонд фінансування будівництва, а на рахунки інших фізосіб або компаній.

Нагадаємо, у вересні власник «Укрбуд Девелопмент» Максим Микитась заявив, що продав компанію і йде з будівельного бізнесу. У жовтні НАБУ оголосило Микитасю підозру в організації заволодіння нерухомістю.

У грудні 2019 року «Укрбуд», заморозив будівництво на всіх своїх 26 об’єктах (20 з них призупинені ще з липня). Наприкінці року президент Володимр Зеленський заявив, що добудовувати об’єкти «Укрбуду» зобов’язалася компанія «Київміськбуд».

У січні 2020 року Печерський суд Києва арештував корпоративні права і земельні ділянки «Укрбуду».