Главная > Все новости > Громада достучалась до Кличка и спасла Соломенский парк от дерибана

Громада достучалась до Кличка и спасла Соломенский парк от дерибана

Київський міський голова Віталій Кличко доручив зняти технічну споруду на вулиці Механізаторів, 7-А з торгів у зв’язку з розробкою комплексної концепції реконструкції Солом’янського ландшафтного парку. У рамках концепції, яка нині розробляється, буде ухвалене рішення про відновлення використання громадської вбиральні, або ж перепрофілювання даної нежитлової будівлі. Обговорюватимуть варіанти та напрацюють рішення спільно з ініціативною групою громадськості Солом’янського району. Про це заявив директор КП «Київський центр міського середовища» Денис Півнєв.
Він зазначив, що сьогодні нежитловий будинок на вул. Механізаторів, 7-А площею 94,3 кв. м на праві приватної власності не зареєстрований.
«Ця будівля, яка є громадською вбиральнею, була внесена до Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва у 2012 році як будівля без номеру на перетині вулиць Солом’янської та Волгоградської. У 2017 адресу об’єкта було уточнено на вул. Механізаторів, 7-А. Одночасно об’єкт було виставлено на продаж шляхом аукціону, що забезпечує найбільш конкурентну можливість реалізації комунального майна», – зазначив Денис Півнєв.
Директор КП «Київський центр міського середовища» зауважив, що рішення про відведення земельної ділянки площею 1,65 га товариству з обмеженою відповідальністю «Інтерлекс» для будівництва, експлуатації та обслуговування атракціонів, місць відпочинку і торговельних павільйонів на вул. Механізаторів у Солом’янському районі м. Києва в довгострокову оренду на 15 років було затверджене ще 12 лютого 2004 року рішенням Київради.
«У 2012 році Київрада намагалася в односторонньому порядку скасувати вказане рішення та розірвати договір оренди земельної ділянки. Але господарські суди в 2015 році ухвалили рішення не на користь позивача. Проте київська влада не пов’язувала орендаря земельної ділянки із цим майном та не надавала йому пріоритетного права на його придбання», – додав Денис Півнєв.

Нагадаємо, як повідомлял депутат Київради Леонід Антоненко :

Продається частина Солом»янського ландшафтного парку. Стартова ціна — 930 тис. грн. Площа парку, що продається, — 1,6459 га на розі вулиць Механізаторів і Солом’янської, поблизу житлових компелксів Ізумрудний і Пори року. Торги відбудуться 17 листопада.
Цільове призначення — під житлову забудову із вбудованими приміщеннями ресторанів і інших бізнесів. Але юридична фіксація цього призначення — за окрему плату, яка буде озвучена згодом на другому етапі транзакції. Поки що продаємо лише парк.
До цього зводиться суть оголошення, з яким вийшов сьогодні Департамент комунальної власності у газеті Хрещатик.
Правда, парк будуть купувати обізнані люди. Читачі газети дізналися лише про продаж технічної споруди (колись вона використовувалась як громадьска вбиральня) площею 94 кв.м. Фото споруди — на сайті департаменту комунальної власності столиці. Ось бачимо ганок під дахом і сходи, які ведуть під землю. Саме приміщення — це дві технічні кімнати під землею.
Раніше ця вбиральня мала просту адресу: Ландшафтний парк. Для реалізації транзакції — продажу частини парку — було ухвалено окреме рішення про зміну адреси. Нова адреса — Механізаторів, 7а.
Особи, які бажають придбати ландшафтний парк у серці Солом’янського району за ціною кімнати у гуртожитку, можуть звертатися до 13 листопада включно із заявами до Київської агропромислової біржі.
Це новий гравець. Раніше такі афери реалізовувались іншими біржами. Однак осільки суди останнім часом визнають ці афери аферами і скасовують результати квазі-аукціонів, було вирішено увести в гру нову біжру.
Але нехай. Якщо вже депутати і чиновники починають торгувати парками, то попит на такий товар за такими цінами має бути значний. Подивимось, як нова біржа відпрацьовуватиме замовлення з продажу парку заздалегідь визначеному покупцю. Без цього сенсу продавати парки з «аукціонів» нечебто ж немає.
Запрошую ЗМІ на ауціон, який відбудеться 17 листопада за адресою Велика Васильківська, 5, 5 поверх.

Про розвиток подій навколо вбиральні та парку взагалом в наших наступних матеріалах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.