Главная > Все новости > Анонсы > Дорогою до зменшення бар’єрності столиці

Дорогою до зменшення бар’єрності столиці

Міська влада працюватиме системно зі всіма службами на рівні районів, відповідальних департаментів, поліції тощо для зменшення бар’єрності столиці, підвищення рівня доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
Про це заявила заступник голови КМДА Марина Хонда під час засідання міського комітету доступності.

«На жаль, сьогодні в Києві питання безбар’єрності не вирішені повністю. Ми поступово вирішуємо цю проблему у столичному метрополітені, але залишається питання доступу до зупинок громадського транспорту, житлових будинків, адміністративних споруд. Ці важливі завдання потребують системного рішення із залученням усіх відповідальних суб’єктів, а також фахівців від громадськості», – прокоментувала Марина Хонда.

Вона додала, системний підхід необхідний також при проектуванні та будівництві об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Саме на цьому етапі необхідно забезпечувати умови безбар’єрності, враховуючи потреби громадян, які такої безбар’єрності потребують.

Марина Хонда наголосила, що наразі гостро стоїть питання доступу до виборчих дільниць осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення для реалізації свого конституційного права голосу.

«Зараз ми проаналізуємо, що відбувається на конкретних виборчих дільницях. За нашою інформацією, як правило, виборчі дільниці – це все ж таки навчальні заклади. У більшості з них є можливість доступу киян на візках. Залишається відкритим питання щодо людей із вадами зору. Будемо звертатися до територіальної виборчої комісії та з’ясовувати, які організаційні заходи необхідно здійснити, аби такі виборці могли реалізувати свої права, зберігаючи таємницю голосування», – сказала заступник голови КМДА.

Марина Хонда додала, що міська влада розраховує на плідну співпрацю із патрульною поліцією Києва, аби водії з інвалідністю могли скористатися своїм правом на безкоштовне паркування транспорту у передбачених для цього місцях. Адже часто безвідповідальні водії займають паркувальні місця, що передбачені для автівок осіб з інвалідністю, завдаючи неабияких труднощів.


kyivcity.gov.ua