Якщо вам потрібний пристрій захисту, що поєднує функції автоматичного вимикача та захисного відключення, то рекомендується придбати автоматичний вимикач диференціального струму. Він запобігає перевантаженню електроланцюга, захистить від короткого замикання та струмів витоку, усуне ймовірність загоряння електроустановки. І при цьому захистить людину від ураження струмом. Модульний автоматичний вимикач успішно використовується як на виробництві, так і в побутових умовах. У разі тривалого перевантаження або при високій короткочасній перенапрузі автомат розмикає електроланцюг, усуваючи небезпеку займання.
Принцип роботи автоматичного модульного вимикача
Диференціальний автомат складається з корпусу, в якому розміщується автоматичний вимикач та послідовно підключений модуль диференціального захисту.
У робочій частині автоматичного приладу є механізм незалежного розчеплення та рейка скидання за допомогою зовнішнього механічного впливу. До нього входять:
- тепловий розчіплювач, що спрацьовує під час перевантаження;
- електромагнітний розчіплювач, що вимикає електроенергію при короткому замиканні.
Час спрацьовування визначається характеристиками пристрою.
Захисна частина приладу є диференційним трансформатором струму з силовою обмоткою та обмоткою управління. У звичайному режимі струми зустрічні та рівні. Виникнення струму витоку викликає порушення цього балансу, який змушує спрацьовувати механізм розчеплення – силові контакти відключаються від мережі.
Як вибрати модульний автоматичний вимикач
Корпорація АСКО-УКРЕМ пропонує чудовий вибір якісних автоматичних вимикачів модульних АВ UTrust. Вони відрізняються умовами спрацьовування. Щоб придбати автоматичні модульні вимикачі потрібного типу, слід враховувати характеристики:
- Фазність. Є однофазні варіанти моделей із одним або двома полюсами. Один полюс є актуальним для освітлювальних приладів, електророзеток. Два полюси – для побутової техніки. Для трифазної мережі застосовують триполюсні варіанти, при заземленні чотириполюсні.
- Розмір номінального електроструму. Зазвичай моделі розраховані на показники до 125 А.
- Умови вимкнення. Параметр спрацьовування – величина мінімального струму, у якому запускається розчіплювач. Клас А – це прилади, чутливі до невеликої перенапруги. Клас В – для електроланцюгів з активним навантаженням (наприклад, освітлювальних приладів). Прилади класу С призначені для побутових ланцюгів, що характеризуються помірним пусковим струмом. Клас D призначається для промислового устаткування (наприклад, для зварювальних апаратів). Моделі класу Z є актуальними для електроніки. Пристрої класу потрібні для електроланцюгів з високими показниками пускового струму.
- Швидкість спрацьовування пристрою. Залежить від обмежень струму – до 6 мс, 6-10 мс, понад 10 мс.
У каталозі компанії можна вибрати модель із потрібними характеристиками. Якщо є необхідність, кваліфікований фахівець допоможе у підборі електрообладнання.