Подібні патології виникають через те, що в пацієнта в зоровому аналізаторі є якісь помилки. Бінокулярний зір є дуже важливим для людини. Якщо його немає, то вона не зможе виконувати цілу низку простих дій. Людина не зможе стати військовим або співробітником правоохоронних органів, водієм, пілотом літака, хірургом або спортсменом. Позбутися патології можна, але чим раніше почнеться лікування, тим якіснішим буде ефект.
Коли з’являється бінокулярний зір
Новонароджена дитина не має узгодженого руху очей: вони можуть розбігатися та зрушуватися незалежно одне від одного. Через 2-3 тижні зір частково узгоджується, а в 6 тижнів малюк уже може стежити за предметами й фіксувати погляд на них. У 4 місяці в дитини починає розвиватися бінокулярний зір, процес повністю завершується в 7 років.
Важливо стежити за тим, щоб у період від 5-6 місяців до року в малюка не виникали патології. Якщо він не може сфокусуватися на предметі, то обов’язково відвідайте клініку Візіум, у якій працюють досвідчені офтальмологи. Вони проведуть детальну діагностику органів зору малюка, виявлять причини дефекту та допоможуть позбутися проблеми. Якщо її запустити, то вона може перетекти в косоокість й інші серйозні захворювання.
Бінокулярний зір сформується в дитини в таких випадках:
- Якщо оптичний апарат працює повноцінно, тобто малюк бачить нормально. Це означає, що в нього немає явно вираженої далекозорості або короткозорості, а кришталик непошкоджений.
- Якщо розвинені м’язи очей, а також нормальний процес світосприйняття.
- Якщо наявні дивергенція там конвергенція. Першим терміном називається ефект, при якому в людини, що дивиться вдалину, зорові осі розходяться. Якщо вона фіксує погляд на предметі, який лежить поруч, то вони сходяться. При цьому зоровий центр не тільки обробляє картинку, але й не дає зображенню двоїтися при переведенні фокуса з однієї точки на іншу.
Якщо в дитини є патології системи, то в неї може розвинутися косоокість співдружності.
Як визначити наявність бінокулярного зору
Найкращий спосіб – звернутися до клініки «Візіум» і пройти повноцінне дослідження. Але можна вдатися і до народних методів. Є два досить прості способи, які може використовувати будь-яка людина:
- Експеримент Соколова. Для його реалізації вам знадобиться будь-яка трубка діаметром понад 15-20 мм. Це може бути що завгодно, довжина виробу не важлива. Притуліть її до одного ока, щоб ви дивилися через неї, а до іншого піднесіть долоню, частково перекривши зір. Ви повинні побачити отвір у долоні. Це відбувається через те, що перше око накладає картинку, одержувану через трубку, на зображення, яке бачить друге.
- Експеримент з олівцем. Візьміть ручку, фломастер чи інший предмет, а також книгу (можна використовувати смартфон або планшет). Піднесіть олівець до носа так, щоб його верхній край був на рівні чола, а нижній – у районі губ. Помістіть перед собою книгу на відстані в 40-50 см і прийміть таке положення, щоб при закритті одного ока ви не бачили одну частину тексту, а другого – іншу. Далі подивіться на текст. Незважаючи на те, що олівець закриває частину, ви все ж бачите повноцінну картинку. Це говорить про те, що ваш мозок поєднав зображення в єдине ціле. Якщо ви можете читати книгу таким способом, то у вас повноцінний бінокулярний зір.
Якщо у вас є якісь патології, то позбавитися них можна за допомогою апаратних процедур. Добре зарекомендували себе «Синоптофор», «Амбліокор» й інші комплекси. Отримайте консультацію від лікаря у клініці «Візіум» і пройдіть повноцінне лікування, щоб позбутися проблем із зором.
Джерело: visium.com.ua