Главная > Все новости > Аеропорт «Київ» залишиться в Жулянах

Аеропорт «Київ» залишиться в Жулянах

Начальник КО “Київгенплан” Сергій Броневицький спростував інформацію про те, що проєкт Генерального плану Києва передбачає закриття аеропорту “Київ” в Жулянах в найближчі 20 років.

Відповідаючи на питання PRAGMATIKA.MEDIA про те, наскільки достовірною є інформація, яку кияни так активно обговорювали напередодні в соцмережах, Сергій Броневицький повідомив: «Проєктом генерального плану передбачається збереження аеропорту Жуляни у розрахунковий період з 2020 по 2040 рік. Немає наміру закрити аэропорт наступного року, або за 5 років. На позарозрахунковий період ми рекомендуємо винести цей аеропорт (за межі Києва — прим.ред.) і розмістити  аеропорт або в Гостомелі, або в Рославичах».

Втім, якщо в найближчі роки з’явиться інвестор, готовий за свій рахунок здійснити перенесення аеропорту і побудувати відповідну інфраструктуру — міська влада піде йому назустріч, оскільки винесення аеропорту за межі Києва відповідають довгостроковим планам розвитку.

На думку Сергія Броневицького, територія площею в 300 га, яку зараз займає аеропорт, є інвестиційно привабливою: «Ця територія 300 га, вона інвестиційно приваблива, там можна побудувати комплекс громадсько-житловий, у якому будуть створені десятки тисяч робочих місць. Запланована четверта гілка метрополітену йде з Троєщини і проходить саме біля цього аеропорту».

Фахівці КО «Київгенплан» вважають, що розміщення аеропорту в центрі мегаполісу небезпечно, — повідомив Сергій Броневицький: «Хочу висловити свою особисту думку, та думку транспортних фахівців, розміщення такого аеропорту в місті Києві неправильно. Тому що у глісадах цього аеропорту знаходяться мільйони квадратних метрів житла».

Джерело